Logo SP w Chełście

Uczniowie klas IV–VIII utrwalali zasady udzielania pierwszej pomocy

Ocena 0/5

W ostatnich tygodniach przed wakacjami uczniowie klas IV–VIII wzięli udział w specjalnych zajęciach poświęconych utrwalaniu zasad udzielania pierwszej pomocy. Celem spotkań było przypomnienie najważniejszych informacji i praktycznych umiejętności, które mogą uratować życie w sytuacjach zagrożenia.

Podczas zajęć uczniowie powtórzyli podstawowe numery alarmowe, uczyli się również, jak prawidłowo ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz kiedy i jak należy to zrobić. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Uczniowie mieli okazję praktykować uciski klatki piersiowej oraz oddechy ratownicze na fantomach pod okiem nauczycieli i szkolnych koordynatorów pierwszej pomocy.

Wiedza zdobyta podczas tych zajęć może kiedyś uratować komuś życie – dlatego tak ważne jest, aby regularnie ją powtarzać i utrwalać.

 

 

Galeria zdjęć

IMG-20250616-WA0024 IMG-20250616-WA0022 IMG-20250616-WA0020 IMG-20250616-WA0019 IMG-20250616-WA0018 IMG-20250616-WA0017 IMG-20250616-WA0012 IMG-20250616-WA0013 IMG-20250616-WA0008 IMG-20250616-WA0007 IMG-20250616-WA0006 IMG-20250616-WA0005 IMG-20250616-WA0003 IMG-20250616-WA0004 IMG-20250616-WA0002
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności